Kviku 16. 2. 2023 │ Bondster

Zpět

Kviku 16. 2. 2023

Kviku 16. 2. 2023

16. 2. 2023

Od poskytovatele úvěrů Kviku jsme obdrželi návrh dohody o uznání dluhu, která je další podmínkou ruských úřadů pro udělení souhlasu s odesíláním plateb do „nikoliv přátelských zemí”. Na základě této dohody by bylo možné zasílat prostředky z Ruské federace k úhradě zpětných odkupů. Obsah dohody nyní analyzujeme a snažíme se pro investory vyjednat co nejvýhodnější podmínky.

Po uzavření dohody může začít Kviku posílat platby. Bohužel s ohledem na limity pro platby do „nikoliv přátelských zemí” stanovené Ruskou federací a rozložení poměru věřitelů z těchto zemí se bude jednat o měsíční splátku ve výši řádově 1 000 až 2 000 EUR. To mimo jiné znamená, že nezmění-li se výnos prezidenta Vladimira Putina, bude poskytovatel splácet dluh věřitelům více než 15 let (pozn. v případě, kdyby byl dluh zafixován a dále se nenavyšoval o úrokový výnos investorů). Konkrétní výše splátky se bude vždy odvíjet od aktuálního kurzu RUB/EUR.


Sdílejte článek

Array

Zajímají vás naše články?

Přihlašte se k odběru a nezmeškejte žádnou novinku ze světa investic. Přihlášením se k odběru dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů.