Lime MX │ Bondster

Zpět

Lime MX

Lime MX

7. 2. 2023

Poskytovatel spotřebitelských úvěrů v Mexiku Lime MX spadá pod ruskou skupinu Lime Credit Group. Obě společnosti jsou navzájem finančně propojené. Sankce uvalené na Ruskou federaci po vpádu na území Ukrajiny v podobě odpojení ruských bank od globálního platebního systému SWIFT komplikují mezinárodní převody finančních prostředků. A to nejen směrem k věřitelům, tedy vám investorům, ale i v rámci ekonomicky propojených subjektů.

Společnost Lime MX se nachází ve fázi růstu a její provoz je stále financován z mateřské společnosti. Vzhledem k tomu, že převody finančních prostředků z mateřské společnosti sídlící v Ruské federaci nelze realizovat v dostatečné míře, je pro Lime MX situace v řízení cash flow komplikovaná a aktuálně není schopna naplnit garanci zpětného odkupu. S poskytovatelem úvěrů i jeho mateřskou společností jsme v kontaktu a hledáme možné varianty řešení.

Z tohoto důvodu jsme u poskytovatele Lime MX zastavili vystavování nových úvěrů již 8. 11. 2022.  Intenzivně jednáme o podmínkách splátkového kalendáře pro všechny poskytovatele ze skupiny Lime Credit Group (tzn. poskytovatele Lime Zaim, Lime Loans South Africa a Lime MX).

Prosíme všechny naše investory o trpělivost. Věříme, že se situaci podaří vyřešit a prostředky od poskytovatele začnou přicházet.


Sdílejte článek

Array

Zajímají vás naše články?

Přihlašte se k odběru a nezmeškejte žádnou novinku ze světa investic. Přihlášením se k odběru dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů.