Lime Zaim 16.2.2023 │ Bondster

Zpět

Lime Zaim 16.2.2023

Lime Zaim 16.2.2023

16. 2. 2023

Od poskytovatele úvěrů Lime Zaim jsme obdrželi a vyhodnotili návrh dohody o uznání dluhu, která je další podmínkou ruských úřadů pro udělení souhlasu s odesíláním plateb do „nikoliv přátelských zemí”. Na základě této dohody by bylo možné zasílat prostředky z Ruské federace k úhradě zpětných odkupů. V současné době se snažíme pro investory vyjednat co nejvýhodnější podmínky. Poskytovateli jsme zaslali protinávrh a aktuálně čekáme na vyjádření od nejvyššího vedení Lime Zaim.

Po uzavření dohody bude možné přijímat platby, které na základě limitů pro platby do „nikoliv přátelských zemí” stanovené Ruskou federací a rozložení poměru věřitelů poskytovatele Lime Zaim budou v řádu 10 až 20 tisíc EUR měsíčně. Nezmění-li se stávající výnos Vladimira Putina, bude věřitel splácet dluh věřitelům přibližně 7 let (pozn. v případě, kdyby byl dluh zafixován a dále se nenavyšoval o úrokový výnos investorů). Konkrétní výše splátky se bude vždy odvíjet od aktuálního kurzu RUB/EUR.


Sdílejte článek

Array

Zajímají vás naše články?

Přihlašte se k odběru a nezmeškejte žádnou novinku ze světa investic. Přihlášením se k odběru dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů.