Rapicredit_03_01_2023 │ Bondster

Zpět

Rapicredit_03_01_2023

Rapicredit_03_01_2023

3. 1. 2023

Po intenzivním jednání s poskytovatelem úvěrů RapiCredit se nám podařilo dohodnout na harmonogramu úhrad zpětných odkupů úvěrů v prodlení 60+ dní.  V tuto chvíli se jedná o nejlepší možné řešení, které zajistí investorům výplatu dosud neuhrazených zpětných odkupů a současně pomůže udržet poskytovateli úvěrů zdravé cash flow. Případné řešení úhrady zpětných odkupů právní cestou by v tomto případě bylo pro všechny zúčastněné strany časově i finančně velmi náročné.

V červnu 2022 jsme vás informovali o zpoždění výplat zpětných odkupů, ke kterému došlo u části investorů z důvodu technické chyby. Po dobu řešení technických problémů jsme přistoupili k manuálnímu vyplácení zpětných odkupů. V říjnu 2022 se podařilo všechny technické problémy vyřešit. V listopadu 2022 jsme od poskytovatele úvěrů RapiCredit přijali první dvě platby na úhradu zpětných odkupů. Veškeré získané finanční prostředky byly použity na úhradu zpětných odkupů podle data prodlení od nejstarších. Z důvodu udržení zdravého cash flow poskytovatele nebylo možné poslat finanční prostředky k uspokojení všech zbývajících neuhrazených zpětných odkupů naráz.

V následujících měsících bude RapiCredit dle harmonogramu úhrad zasílat prostředky na výplatu dalších zpětných odkupů postupně v pravidelných měsíčních splátkách. Platbu za leden 2023 jsme již obdrželi. Získané peníze nyní připisujeme na investorské účty, a to opět podle data prodlení zpětných odkupů od nejstarších. Veškeré neuhrazené zpětné odkupu v prodlení 60+ dní budou dle ujištění zástupců RapiCreditu vyplaceny nejpozději do konce června 2023. Nesplacené úvěry jsou po celou dobu prodlení úročeny, investoři se tedy nemusí obávat o své výnosy.

RapiCredit je dynamicky rostoucí poskytovatel úvěrů. V roce 2022 dosáhla společnost nejlepších výsledků v historii a upevnila si vedoucí postavení na trhu. Celkový objem poskytnutých úvěrů již překročil hranici dvou milionů eur. Odhadovaná EBITDA za rok 2022 je ve výši 15,6 %. Ve druhé polovině roku 2023 by se měl celkový objem poskytnutých úvěrů dostat na hranici tří milionů eur. V roce 2023 počítá společnost s růstem EBITDA na hodnotu 17,3 %.

Analytický tým BONDSTER hodnotí poskytovatele úvěrů RapiCredit jako finančně zdravou a perspektivní společnost. To je také důvod, proč nadále umožníme poskytovateli úvěrů RapiCredit vystavovat na platformě BONDSTER nové úvěry.


Sdílejte článek

Array

Zajímají vás naše články?

Přihlašte se k odběru a nezmeškejte žádnou novinku ze světa investic. Přihlášením se k odběru dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů.